Aktualności 2014/2015

Wystawa - Zabawka Ekologiczna

MDK, 24-10-2014r

„Zabawka ekologiczna” to tytuł projektu, przygotowanego przez Stowarzyszenie „Trampolina Sukcesu”, przy wsparciu finansowym Firmy Model Opakowania. Partnerem w realizacji był Młodzieżowy Dom Kultury, a konkretnie dzieci i młodzież z pracowni plastycznej, prowadzonej przez Panią Irenę Kupczak.

Grupy „Fantazja” i „3D” pracowały nad przygotowaniem prac około dwóch miesięcy. Materiałem podstawowym była tektura, a także inne ekologiczne rzeczy, z którym „spotykamy się” na co dzień w naszych domach.

Wystawę otworzył prezes Stowarzyszenia „Trampolina Sukcesu” Marcin Holko. Poinformował, jak doszło do realizacji projektu i skąd wziął się pomysł na zabawkę ekologiczną. Wystawa jest półmetkiem projektu, efektem końcowym będzie wydanie kalendarza na 2015 rok ze zdjęciami zabawek.

Natomiast o wykonaniu samych prac, ich tworzeniu opowiedziała Pani Irena Kupczak. Z jakich materiałów powstały, jak trudna była to praca, jakie problemy pojawiły się podczas wykonywania eksponatów. Zwróciła również uwagę na istotę samej ekologii w naszym życiu.

Wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie otrzymały upominki od Stowarzyszenia.