Aktualności 2013/2014

Ogólnopolskie sukcesy plastyczne wychowanków MDK

MDK, 16-12-2013r

Barwne stroje ludowe, ukazujące różnorodność naszej kultury ludowej, namalowane przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały nagrodzone w X. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem”. Organizatorami imprezy jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań kulturą ludową. W tym roku w konkursie wzięły udział 703 prace z różnych placówek oświatowych i kulturalnych.

Podopieczni MDK w Biłgoraju pracujący pod kierunkiem Anny Świcy dzięki podejmowanej tematyce poznają stroje ludowe, dawne zajęcia i zwyczaje, kultywowane tradycje, otoczenie w jakim żyli mieszkańcy wsi. W swoje prace wprowadzają dodatkowo własne pomysły i wyobrażenia nieznanego im świata.

W tegorocznej edycji konkursu nagrody swoich kategoriach wiekowych zdobyły trzy osoby, jedna otrzymała wyróżnienie, a dwie kwalifikację do wystawy.

Sześcioletnie Olena Misztal i Zuzia Bielak nagrodzone zostały w kategorii 4-6 lat. W kategorii 16-19 lat nagrodzona też została praca siedemnastoletniej Moniki Rękas. Wyróżnienie w kategorii 7-9 lat otrzymała praca siedmioletniej Michaliny Rybak. Do wystawy zakwalifikowano obrazki Laury Karpik (lat 7) i Andżela Dziwury (lat 8).

Podsumowanie konkursu odbyło się w 13 grudnia 2013 r.

Anna Świca