Aktualności 2012/2013

Wystawa zatytułowana "Widok z okna..." w Aleksandrowie

MDK, 13-11-2012r.

31 października 2012 roku w Sali Urzędu Gminy w Aleksandrowie została zaprezentowana ekspozycja czternastu prac malarskich autorstwa jedenastu dziewcząt uczestniczących w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Wystawa zatytułowana „Widok z okna…” była jednym z elementów X Jesiennego Spotkania Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego. Spotkania corocznie organizowane są przez panią Justynę Bździuch z Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie.

Autorkami prac są: Kinga Blicharz (18 lat), Dominika Cis (18 lat), Aleksandra Farion (12 lat), Karolina Kaczor (11 lat), Aleksandra Komosa (17 lat), Weronika Kuziak (13 lat), Agata Kwiecińska (14 lat), Debora Lipińska (18 lat,) Paulina Misa (12 lat), Katarzyna Pawęzka (18 lat) i Gabriela Tutka (15 lat). Opiekę artystyczną nad nimi sprawuje nauczycielka plastyki Anna Świca.

Obrazy wykonane zostały w technikach farb akrylowych na papierze i na płótnie, gwaszem oraz w technice pasteli. Tematem jest szeroko pojmowany pejzaż. Tytuł wystawy podkreśla znaczenie tego, co stanowi naszą codzienność, niekiedy niezauważaną, bo taką zwyczajną. Obrazy pozwalają nam na zatrzymanie chwili, zaobserwowanie różnorodności i wielobarwności krajobrazu w zależności od pory roku czy nastroju.

Warto podkreślić, iż autorki prezentowanych obrazów pochodzą z różnych miejscowości powiatu biłgorajskiego m.in. Tarnogrodu, Smólska, Bukowej, Dąbrowicy i oczywiście Biłgoraja. Można, więc powiedzieć, iż młode artystki poprzez swoją twórczość promują nie tylko placówkę, w której mogą rozwijać swoje talenty plastyczne, ale także nasz region.

Wystawę można będzie oglądać do końca listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie.

Anna Świca