Aktualności 2012/2013

„Najpiękniejsze choinki” - wystawa
w galerii „Po Schodach”

MDK, 06-12-2012r.

„Najpiękniejsze choinki” tak zatytułowaną wystawę podziwiać można od 6 grudnia 2012 roku w galerii „Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Autorami prac są dzieci w wieku od 7 do 11 lat uczestniczące w zajęciach plastycznych.

Czekając na Święta Bożego Narodzenia trudno nie myśleć o zielonym drzewku, które co roku ubieramy w błyszczące bombki, własnoręcznie wykonane zabawki i ozdoby. To jeden z najpiękniejszych elementów naszej tradycji. Święta dzieciom kojarzą się z prezentami, wspólnie śpiewanymi przy choince kolędami, aniołkiem i Świętym Mikołajem.

W ramach zajęć podopieczni Anny Świcy mieli okazję do wspólnej zabawy plastycznej a jej efektem jest osiem prac malarskich.

Swoje najpiękniejsze choinki namalowali w parach: Martyna Pisiewicz (lat 10) i Aleksandra Pułapa (lat 8), Anna Pędziwiatr (lat 9) i Patrycja Fidzina (lat 11), Sylwia Szpyt (lat 9) i Dżesika Stelmach (lat 9), Wiktoria Ważna (lat 9) i Paweł Pędziwiatr (lat 7), Miłosz Stelmach (lat 7) i Bartłomiej Pisiewicz (lat 7), Wiktoria Czerw (lat 9) i Gabriela Turczyniak (lat 9) oraz Michał Osiński (lat 10) i Artur Kurzyński (lat 7), którzy wykonali swoje prace indywidualnie.

Zapraszamy do oglądania i podziwiania.

Anna Świca