Start |  Kontakt |  Pomoc
     O MDK |  Aktualności |  Nasze grupy |  Oferta |  Osiągnięcia |  Pobierz |  Prasa o nas |  Linki
   

 

 
 
 
  strona główna
   

 

 

Wystawa z cyklu "Radość tworzenia"

MDK, 14.01.2010r.


  We wtorek, 12 stycznia o godz. 17.oo w Galerii Zielonej MDK otwarto wystawę z cyklu "Radość tworzenia" - Kreski i plamy, czyli piruety na papierze.


12 stycznia 2010 roku w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się otwarcie wystawy z cyklu "Radość tworzenia", która ma na celu prezentację prac wykonanych przez uczestników grup plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę.


Tegoroczna prezentacja jest w dużej mierze monotematyczna. Składa się w sumie z osiemdziesięciu prac. Jest to wystawa o charakterze przekrojowym i ma na celu zobrazowanie działań podejmowanych przez młodych artystów w kontekście programu realizowanego przez nauczyciela w I semestrze roku szkolnego 2009/2010. Zatytułowana została "Kreski i plamy, czyli piruety na papierze", gdyż motywem przewodnim ekspozycji prezentowanej w dwóch salach jest postać baletnicy, tancerki, świat zaczarowany ruchem, ulotnością sztuki tanecznej.


Temat został zrealizowany przez wszystkie grupy. Tak, więc na ścianach galerii i sali ogólnej zobaczyć można wspaniałe rysunki wykonane ołówkiem - dzieło dziewcząt z grup młodzieżowych oraz kolorowe, pełne radości pastelowe obrazki dzieci z młodszych grup. Inspiracji do podjęcia tego tematu dostarczyły dzieła Edgara Degas oraz materiały fotograficzne tańczących postaci. Podczas zajęć zarówno dzieci i jak i młodzież odnosiła się do układów człowieka w ruchu. Zostały wykonane prace rysunkowe (ołówkiem), a następnie techniką malarską (mieszaną i pastelami).


Uzupełniają je prace o różnorodnej tematyce: rodzinnej, portrety, dziadków, zwierzęcych przyjaciół dzieci.


Zachęcamy również do obejrzenia prac znajdujących się w Przedsionku Młodych Talentów. Tam osiemnaście prac tryska feerią barw, pyszni się kolorami egzotycznych, malowanych ptaków. To tematyka daleka od tańca, lecz kojarząca się ze swoistym tańcem barwnych plam, czasami na granicy abstrakcji.


W liście skierowanym do uczestników uroczystości Anna Świca podziękowała przede wszystkim swoim wychowankom, za to, że tak chętnie uczestniczą w zajęciach, że mają ochotę wkraczać w świat sztuki, rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać horyzonty, a przez to poznawać świat piękna i dobra. Rodzicom oraz babciom i dziadkom dzieci za to, że tak chętnie przyprowadzają swoje pociechy na zajęcia.


Ważnym punktem wieczoru były podziękowania za pracę, która przynosi efekty w postaci nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych. Wychowankowie pracowni plastycznej, zdobyli wiele laurów, przynosząc chlubę Rodzicom i naszej placówce. Uroczystości przewodniczyła Renata Socha - Dyrektor MDK. Gośćmi wernisażu byli Stanisław Schodziński - Starosta Biłgorajski i Tadeusz Ferens - radny miasta Biłgoraj.


Post scriptum

Serdeczne podziękowania składam Pani Dyrektor, moim Kolegom i Koleżankom za pomoc w zrealizowaniu uroczystości oraz wychowance Pani Edyty Buczek - Magdalenie Kuraś, która swoim tańcem wprowadziła uczestników wernisażu w nastrój wystawy. Wszystkim życzę wielu artystycznych wrażeń.


Anna Świca

 

 przeczytaj również >> Radość tworzenia i radość oglądania
 /Gazeta Biłgorajska nr1/001 2010/
 

 do góry
   O Placówce |  Aktualności |  Oferta MDK |  Do pobrania |  Kontakt top ^
 Copyright 2002-2010 MDK Biłgoraj