Aktualności 2018/2019
wydarzenia

TANEW i ZAWIERUCHA wśród najlepszych w województwie podczas XIX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie.

11 czerwca 2019, mdk

Przegląd odbywał się 8 czerwca we Włodawie. Patronat nad przeglądem objął Lubelski Kurator Oświaty. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie.


Jest to jedyny tak duży przegląd zespołów tańca ludowego skierowany do dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie. Udział w Przeglądzie biorą zespoły ze szkół, stowarzyszeń i placówek kulturalnych z całego województwa lubelskiego. Do Włodawy pojechały zespoły z naszej placówki:
- Zespół Tańca Ludowego "TANEW" pracujący pod kierunkiem pani Ewy Chuchro,
- Zespół instrumentalno – wokalny "Zawierucha" pracujący pod kierunkiem pana Andrzeja Czernika i Jarosława Kloca.W prezentacjach konkursowych brały udział również zespoły: "Bogutki" z Bogucina, "Kresowiak" z Woli Urhuskiej, "Murawinka" z Chełma, "Mały Głusk" z Lublina, "Podlasiacy" z Białej Podlaski, "Powiśle" z Puław, "Drelowiacy" z Drelowa, "Zwierzyniacy" ze Zwierzyńca, "Włodawiacy" z Włodawy, "Łuszczowiacy" z Łuszczowa oraz "Zamojszczyzna" z Zamościa.


Miło nam poinformować, że Zespół Tańca Ludowego "Tanew" i "Zawierucha" z naszego MDK zajął II miejsce.


Serdecznie gratulujemy

Fotorelacja /50 zdjęcia/