Wiosna widziana oczami  Wychowanków Tęczowej Malarni MDK

Wiosna widziana oczami Wychowanków Tęczowej Malarni MDK

Wiosna, wiosenka….” tak zatytułowaną wystawę można podziwiać od 16 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Autorami prezentowanych obrazów są podopieczni Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

Za moment powitamy wiosnę. Ten czas kojarzy się nam z budzącą się do życia przyrodą, wychylającymi się nieśmiało przebiśniegami, krokusami, powracającymi z dalekiej podróży bocianami. Kolejne miesiące to już barwne tulipany, kwitnące drzewa i krzewy, barwne motyle, biedronki i pszczółki. Dzieci najmłodsze pokazały w swoich pracach własną wizję tej przepięknej pory roku. Troszkę starsi także stworzyli prace, w których możemy podziwiać ich umiejętności i bardziej „dorosłe” malarstwo. W pracach podziwiać można talent, zaangażowanie i różnorodność spojrzeń młodych artystów na barwę, formę, kompozycję.

Otwarcie wystawy jest okazją do spotkania z autorami prac i ich najbliższymi. Nic dziwnego, że wernisaż ekspozycji zgromadził bardzo małych i troszkę starszych artystów oraz ich rodziców. Wszystkich przybyłych powitała Joanna Łukaszczyk – reprezentująca p.o. dyrektora placówki Urszulę Demuchę.

O pracy nad pełnymi koloru obrazami opowiedziała Anna Świca, nauczycielka plastyki i opiekun artystyczny pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Pani Ania podkreśliła rolę rodziców, ich poświęcenie i zaangażowanie w przyprowadzanie dzieci na zajęcia. Młodzi twórcy, którzy nie tylko uczestniczą w zajęciach, ale ich prace zdobywają liczne nagrody w konkursach plastycznych – nawet międzynarodowej rangi – bardzo przeżywali uroczystość, którą zakończył słodki poczęstunek w pracowni.

Mała przestrzeń wystawiennicza spowodowała ograniczenie prezentowanych w korytarzu MDK prac. Ekspozycja w wersji on-line pokazuje większą kolekcję, i dlatego zapraszamy do jej oglądania i podziwiania na stronie i Facebooku placówki

(https://www.facebook.com/100064331215915/videos/750319179901205).

Wystawa prezentowana będzie do końca kwietnia br.. Zapraszamy !

A. M. Świca