Sukcesy wychowanków Akwarela

ROK SZKOLNY 2021-2022

17.12.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XIX. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach

wpłynęło 2227 prac z 281 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Białorusi, Hong Kongu (Chiny), Grecji, Wielkiej Brytanii.

Kwalifikacje do wystawy

Wiktor Kozioł, lat 9

16.12.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XIII Ogólnopolski konkurs plastyczny „Jesienne duszki, leśne skrzaty”

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego w Krakowie.

na konkurs nadesłano 1021 prac z 254 placówek z całej Polski.

Nagroda

kategoria 5-6 lat

 Emilka Mosakowska, 6 lat

08.12.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XXX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota”

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

przyznano: 34 nagrody, 49 wyróżnień oraz 71 kwalifikacji do wystawy

Wyróżnienie

Michalina Kostek 10 lat z grupy plastycznej „Fantazja”

Kwalifikacja do wystawy

Szymon Błazik 5 lat

Lena Obszyńska 6 lat z grupy plastycznej „Pędzelki”

08.12.2021 r. | Anna Świca

XXX. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury “Pod Akacją” w Lublinie

Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie

nadesłano 638 prac plastycznych z terenu archidiecezji lubelskiej

Nagrody

grupa 10-12 lat

Jessica Sowa, 10 lat

grupa 13 -14 lat

Dominika Szubiak, 14 lat

Wyróżnienie

grupa do 9 lat

Klara Wardach, lat 9

09.11.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XXI Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Biłgorajskiego „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK”, Dziedzictwo kulturowe naszego regionu, Biłgoraj 2021

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Na Konkurs wpłynęło 102 prace plastyczne ze szkół i placówek kultury z terenu Powiatu Biłgorajskiego.

OŚRODKI KULTURY:

# Kategoria klasy I – IV

NAGRODY:

  • Natalia Proć, kl. IV

# Kategoria klasy V – VIII Szkoła Podstawowa

WYRÓŻNIENIA:

  • Magdalena Połuch, kl. V

# Kategoria Szkoły Średnie

NAGRODY:

  • Julia Sławkowska, kl. III

WYRÓŻNIENIA:

  • Bruno Gleń, kl. II

21.10.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

Regionalny Dzień Edukacji Narodowej w Biłgoraju W uroczystości udział wzięli Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip oraz parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy szkół oraz nagrodzeni nauczyciele.

Nagroda Starosty Biłgorajskiego

21.09.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój” pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcimia
Organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury
Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 728 prac z 67 miejscowości z takich krajów jak: Polska, Ukraina, Chiny.

Kategoria wiekowa 14-16 lat

Równorzędne nagrody

Anna Jonik 16 lat – grupa plastyczna „3D”

Emilia Mazurek 14 lat – grupa plastyczna „Fantazja”

10.09.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XLII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
Organizator: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Prace zakwalifikowane do wystawy
Julia Frączak, l. 10, „Portret dziewczynki”
Antonina Mosakowska, l. 11, „Portret kubistyczny”
Natalia Miętkiewicz, l. 12, „Gwiaździsta noc”
Martyna Grabias, l. 18, „Rzeźba”
Izabela Pogorzelec, l. 13, „Baletnica”

08.09.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XI Ogólnopolskie Biennale Plastyczne “KOT 2021”
Organizator: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu
nadesłano: 967 prac malarskich i przestrzennych

NAGRODY W KATEGORII FORMY PRZESTRZENNE
Szkoły Podstawowe 10-12 lat
Wyróżnienie – Izabela Pogorzelec 12 lat

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY W KATEGORII PRACE PŁASKIE
Weronika Harasim 15 lat
Julia Sławkowska 17 lat

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY W KATEGORII FORMY PRZESTRZENNE
Emilia Zarzycka 12 lat

ROK SZKOLNY 2020-2021

21.06.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

POWIATOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA
Organizator: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Nagrodzeni

Faustyna Kaczor, Antonina Mosakowska

21.06.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „NAMALUJ – TEATR, OPERĘ, BALET”
Organizator: Teatr Wielki w Łodzi
Nadesłano 510 prac z całej Polski

Kategoria 12 -15 lat

I nagroda
Kinga Brodziak, lat 12

 06.06.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

I edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ”UŚMIECHNIĘTA BUZIA ŚWIATA”
Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury

Kategoria wiekowa 4-6 lat:
NAGRODA
Karina Kozioł.

Kategoria wiekowa 13-15 lat:
NAGRODA
Weronika Harasim, Zuzanna Bielak.

 21.05.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XXIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2021 – Łąki, lasy, pola – pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY
Kategoria wiekowa: klasy IV – VI
Wyróżnienie
Rozalia Markowicz

Kategoria wiekowa: klasy VII – VIII
Wyróżnienie
Olga Kurys

Kategoria wiekowa: Szkoły ponadpodstawowe
NAGRODA
Martyna Grabias
Wyróżnienie
Martyna Mizak, Julia Sławkowska, Anna Jonik
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Bartłomiej Proć

17.05.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

21 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach
Na konkurs wpłynęło 613 prac z 78 placówek oświatowych i kulturalnych

Kategoria 15-19 lat
Wyróżnienie
Grupa „3 D” – 16 letnia Anna Jonik

 04.05.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Koci świat”
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble

Pracownia plastyczna „Akwarela” – grupa „3 D”
PRACE PŁASKIE
Kat. II (13-16 lat)
Nagroda II – ANNA JONIK lat 15
Wyróżnienie – ZUZANNA BIELAK lat 14


Pracownia rękodzieła – grupa „Cudawianki”
PRACE PRZESTRZENNE
Kat. I (9-12 lat)
Nagroda I – ANTONINA MOSAKOWSKA lat 11

05.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tajemniczy ogród – wiosna” 2021
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
Na konkurs wpłynęły 103 prace za różnych placówek w całej Polsce – szkoły, zespoły szkół, domy kultury oraz prace indywidualne uczestników.

IV kategoria wiekowa 17-19 lat.
I miejsce – Faustyna Kaczor, 19 lat (grupa plastyczna „3 D”)

04.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem” w Rybniku
Organizator: Zespół Edukacyjno – Artystyczny „Przygoda” w Rybniku
Na konkurs nadesłano 671 prac plastycznych; Forma on-line


I GRUPA 4 – 6 lat
Wyróżnienie – Karina Kozioł

24.02.2021 r. | Irena Oręziak-Kupczak

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz Okiem Artysty – Frida Kahlo”
Organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu
Na konkurs napłynęły 422 prace plastyczne (malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba) ze 102 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

NAGRODY

Rozalia Markowicz, lat 12

WYRÓŻNIENIA w kategorii malarstwo

Olga Kurys, lat 14
Faustyna Kaczor, lat 18
Bartłomiej Proć, lat 15

Udział w wystawie pokonkursowej

Zuzanna Markowicz, lat 12
Gabriela Rój, lat 13
Wiktoria Filipowicz, lat 10
Anna Jonik, lat 15,
Julia Sławkowska, lat 17
Martyna Grabias, lat 17
Amelia Senczyna, lat 14

22.12.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Świąteczna Kartka dla Seniora”
Organizator: Biuro Poselskie Pani Poseł Beaty Strzałki


Natalia Proć – Nagroda

podziękowania dla uczestników konkursu

1. Alicja Potocka
2. Alicja Mierzwa
3. Lena Obszyńska
4. Gabriela Bajwoluk

14.12.2020 r. | Irena Oręziak – Kupczak

I Powiatowy Konkurs Plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową z motywem biłgorajskim”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
wpłynęło 88 prac z 13 szkół i placówek powiatu biłgorajskiego

Kategoria A. Szkoły podstawowe klasy I-IV

NAGRODY

– Lena Obszyńska, 5 lat

11.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

VIII Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „Niech żyje kolor” 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu
Na konkurs napłynęły 483 prace plastyczne z 74 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 129 prac z 58 szkół i pracowni plastycznych. Jury powołane przez organizatorów konkursu przyznało 20 nagród równorzędnych oraz 30 wyróżnień.

Wyróżnienie

Gabrieli Rój, 13 lat

kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

Natalia Mucha, 13 lat
Amelia Senczyna, 14 lat
Julia Sławkowska, 17 lat

26.11.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” – „Polskie zamki, pałace, dworki” Biłgoraj 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY

Kategoria klasy I – IV
NAGRODA
Hanna Bosak, kl. I

Alicja Mierzwa, kl. I
WYRÓŻNIENIA
Lena Obszyńska, 5 lat

 10.11.2020 r. | Irena Oręziak-Kupczak

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” – Marzenia
pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Organizator: Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka
Do konkursu zostało nadesłanych 1 399 prac z 259 placówek z całej Polski

Kategoria 7-10 lat
II miejsce

Hanna Bosak, 7 lat

kwalifikacja do wystawy pokonkursowej

Janina Mosakowska, 7 lat
Gabriela Bajwoluk, 7 lat

29.09.2020 r. | Wychowankowie MDK

Powiatowy Dzień Olimpijczyka 2019/2020
organizator: Powiat Biłgorajski

Wyróżnienia otrzymali:

1. Lena Żurawicz
2. Martyna Kniaziowska
3. Izabela Pogożelec
4. Magdalena Szado
5. Patrycja Późniak
6. Katarzyna Szado
7. Gabriela Ciosmak
8. Martyna Grabias
9. Wojciech Grum
10. Zuzanna Chołyst
11. Kinga Rawiak

Skip to content