Aktualności 2016-2017

Jubileuszowy Koncert - 25 lat KTT IMPULS - „Bajkowo, filmowo”

MDK, 26-04-2017r.

W niedzielne popołudnie, 23 kwietnia, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Jubileuszowy Koncert
z okazji 25 lat działalności Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS – „Bajkowo, filmowo”.

Uroczystość zgromadziła liczną widownię – rodziny, przyjaciół tancerzy oraz sympatyków tańca towarzyskiego. Na scenie BCK zaprezentowali się wszyscy wychowankowie pani Urszuli Demuchy, nauczycielki tańca towarzyskiego, założycielki Klubu. Najmłodsze grupy zatańczyły walczyka i jiva, średnie pokazały „czaczę”, sambę i walczyka, a najstarsze zaprezentowały się w formacjach tańców standardowych i łacińskich. Mogliśmy też zobaczyć prezentacje dziewcząt w układach „tango – lady”, „La la Land” oraz nowoczesną choreografię „Bang bang”.

Nie zabrakło też pokazów utytułowanych par turniejowych: Eliza Pieczonka i Dawid Piech, Magdalena Starońska i Maciej Czerw oraz naszych mistrzów - Marii Graszy i Marcina Gorczycy, którzy specjalnie z okazji jubileuszu przygotowali i zaprezentowali układ show dance do muzyki z filmu „Vabank”

W koncercie gościnnie wystąpiła była wychowanka KTT Impuls – Sylwia Gorczyca ze swym partnerem Karolem Jesionkiem, tańczący obecnie w Sportowym Klubie Tanecznym „Lider” Lublin, zaprezentowali jiva i rumbę.

Zgodnie z tytułem koncertu tancerze prezentowali się do muzyki z baśni i filmów, między innymi takich jak, „Dzwoneczek”, „Wielki Gatsby”, „La la Land”, „Polskie drogi”, „Noce i dnie”, „James Bond – Skyfull”. Koncert poprowadziła Laura Karpik, tancerka KTT Impuls.

Po zakończeniu prezentacji tanecznych na scenę wyszli wszyscy artyści wraz ze swoją nauczycielką. Wtedy to nastąpiły podziękowania i gratulacje od przybyłych gości. Głos zabrali m.in. dyrektor MDK, pani Renata Socha, Starosta, pan Kazimierz Paterak, Burmistrz, pan Janusz Rosłan, Jerzy Oleszczyński, Prezes Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanenecznego. Wszyscy wyrazili uznanie dla pracy pani Urszuli i podziw dla prezentacji jej wychowanków. Nie zbrakło też podziękowań od rodziców i młodych tancerzy.

Natomiast pani Urszula Demucha, wręczając kwiaty na ręce pani dyrektor, podziękowała wszystkim pracownikom MDK za pomoc w organizacji i przygotowanie Koncertu Jubileuszowego. Podziękowała również pani Beacie Kurys, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół KTT Impuls, za zaangażowanie, nieocenione wsparcie przy organizacji Jubileuszu oraz pozyskane środki finansowe, miedzy innymi od Starostwa powiatowego i Gminy Biłgoraj.

Po koncercie wszyscy tancerze wraz z rodzicami przeszli do siedziby MDK, gdzie nauczycielka wraz z panią dyrektor wręczyły im pamiątkowe medale i statuetki, po czym nastąpił poczęstunek jubileuszowym tortem.

Fotorelacja z koncertu: