Aktualności 2014/2015

Moje spotkanie z folklorem

MDK, 29-12-2014r

Julia Kudełka i Ewa Król z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem”. Impreza organizowana była po raz jedenasty przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”.

Podsumowanie konkursu odbyło się 20 grudnia 2014 r. Jury oceniło poziom tegorocznej edycji jako bardzo wysoki. Zaskoczeniem było zastosowanie różnorodnych technik plastycznych spośród, których wybór najlepszych prac był bardzo trudny. Z 380 nadesłanych prac z różnych placówek kulturalnych i oświatowych naszego kraju jury przyznało 15 nagród, 19 wyróżnień oraz 47 kwalifikacji do wystawy w pięciu kategoriach wiekowych.

Reprezentująca MDK w Biłgoraju czternastoletnia Julia Kudełka zdobyła nagrodę w kategorii 13-15 lat. Jej bardzo kolorowa, a jednocześnie wysmakowana kompozycja przedstawia egzotyczną postać ciemnoskórego muzyka, mieszkańca Afryki, grającego na bębnie. Julia wykonała tę pracę w technice pasteli suchej. Kwalifikację do wystawy w kategorii 10-12 lat otrzymała praca jedenastoletniej Ewy Król. Obie laureatki pracują pod kierunkiem Anny Świcy.