fot. Anna Świca

Aktualności 2014/2015

Akcja Lato 2015. Warsztaty Malarskie dla młodzieży uczęszczającej na zajęcia plastyczne do pracowni „TĘCZOWA MALARNIA”.

MDK, 27-07-2015r

W dniach 7-9 lipca 2015 r. w ramach Akcji Lato organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju odbyły się Warsztaty Malarskie dla młodzieży uczęszczającej na zajęcia plastyczne do pracowni „TĘCZOWA MALARNIA”.

W zajęciach prowadzonych pod kierunkiem Anny Świcy wzięły udział: Julia Kudełka, Jagoda Kuranty, Katarzyna Nizio, Anna Pędziwiatr, Weronika Kuziak, Weronika Mazurek i Katarzyna Maciocha.

Inspiracji do pierwszego dnia zajęć dostarczyły zdjęcia starego bułgarskiego miasta Nesebar wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UMESCO. Dziewczęta malowały widoki tego przepięknego miejsca usytuowanego pierwotnie na wyspie. Pomimo, iż nie wszystkie brały udział w czerwcowym wyjeździe na Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO, świetnie poradziły sobie w oddaniu atmosfery i nastroju odmiennej, charakterystycznej dla tamtego regionu architektury.

Dzień drugi warsztatów poświęcony został kontynuowaniu prac i malarskim interpretacjom ukazujących piękne, zabytkowe miejsca naszego kraju.

Ostatni dzień warsztatów dziewczęta wraz z nauczycielką spędziły w plenerze. Letni słoneczny dzień sprzyjał twórczej pracy. Dziewczęta malowały drzewa i wodne kanały znajdujące się w Parku Stanisława Nowakowskiego. Park to teren, na którym niegdyś znajdował się klasycystyczny pałac wraz z otoczeniem przypominającym warszawskie Łazienki. Obecnie jedynie pozostałość bramy wjazdowej przypomina o jego dawnej świetności.

Trzydniowe artystyczne działania miały na celu doskonalenie techniki malarstwa akrylowego. Dla niektórych uczestniczek były to pierwsze prace na płóciennych podobraziach. Wakacyjna przygoda z malarstwem była przede wszystkim chwilą wypoczynku i zabawy, a efekty pracy mamy nadzieję zaprezentować na jednej z najbliższych wystaw w galeriach MDK.

Anna Świca