Aktualności 2014/2015

"Rowerem przez Kraków" - kolejny sukces młodych artystek z MDK

MDK, 11-06-2015r

W dniu 21.05.2015 wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego „Rowerem przez Kraków”, organizowanego przez Klub Kultury Przegorzały w Krakowie, w którym Marta Jargieło zdobyła nagrodę specjalną, zaś Natalia Grabias, Konstancja Garbacz i Gabierala Kowaczyk otrzymały kwalifikację do wystawy pokonkursowej. Młode artystki uczęszczają na zajęcia plastyczne do Pani Ireny Oręziak-Kupczak.

W ramach konkursu każdy z uczestników musiał się zmierzyć z zadaniem polegającym na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej, której inspiracją były przejażdżki rowerowe po Krakowie.

Na konkurs wpłynęło 225 prac plastycznych. Naszą placówkę reprezentowały młode artystki z pracowni plastycznej, prowadzonej przez Panią Irenę Oręziak-Kupczak.

Jury w składzie: Alicja Szpot, Ewa Marlewicz, Jakub Markowski, Marta Łogasz, Szymon Wyrembak wyłoniło zwycięzców konkursu plastycznego „Rowerem przez Kraków”.

W kategorii wiekowej 11-13 lat
Nagroda Specjalna Kierownika Klubu Kultury Przegorzały:

Marta Jargieło, 11 lat

Gabriela Kowalczyk, 11 lat,

Natalia Grabias, 13 lat

Konstancja Garbacz, 12 lat

Jak podaje organizator, finisaż wystawy „Rowerem przez Kraków” oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 12 czerwca 2015r. o godzinie 18:00 w Klubie Kultury Przegorzały w Krakowie. Podczas finisażu odbędą się warsztaty plastyczne Deko-Rower dla wszystkich biorących udział w konkursie artystów.

Gratulujemy naszym wychowankom i życzymy dalszych sukcesów.