Aktualności 2014/2015

Podróże dalekie i bliskie

MDK, 18-03-2015r

„Podróże dalekie i bliskie” to prezentacja prac dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Wystawę zobaczyć można w Galerii „Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju od 16 marca do końca kwietnia br.

Amelia Adamek, Kacper Banaś, Martyna Bednarz, Andżelo Dziwura, Alicja Flor, Liliana Jaskuła, Emilia Jezierczuk, Ewa Król, Julia Kuraś, Nina Łukaszczyk, Michał Osiński, Martyna Pisiewicz, Kacper Rozmarynowski, Michalina Rybak, Teresa Socha, Julia Stankiewicz, Lena Szabat, Anna Szubiak, Julia Wasąg – to dziewiętnaścioro małych artystów, którzy w niezwykle kreatywny sposób namalowali swoje wyobrażenia o dalekich krajach, możliwościach odwiedzenia i zwiedzania miejsc dostępnych niekiedy tylko dzięki książkom, filmom i naszej wyobraźni.

Na eksponowanych pracach zobaczyć możemy rodzinne wycieczki w najdalsze zakątki naszej planety i całkiem niedalekie podróże po najbliższej okolicy. Aby zobaczyć egzotyczne zwierzęta wystarczy pojechać do zoo, ale też wybrać się na afrykańskie safari. Samolotem, koleją, balonem, a nawet ciężarówką można odwiedzić mieszkańców Japonii, Egiptu, Nowego Jorku, czy dalekiej północy. Zapraszamy do tej niezwykłej podróży z dziećmi, które pracują pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Świcy.

A. Świca