Aktualności 2014/2015

Bal przebierańców

MDK, 29-01-2015r

W czwartkowy wieczór, 28 stycznia, do Młodzieżowego Domu Kultury przybyły księżniczki, wróżki, królewny, spidermeni, policjanci, karatecy, Indianki, kowboje, pszczółki, motylki i wiele innych bajkowych kolorowych postaci. Tego dnia w naszej placówce odbywał się coroczny Bal przebierańców, w którym uczestniczyli najmłodsi wychowankowie MDK z różnych grup artystycznych. Na parkiecie razem z nimi bawiły się nauczycielki, dbając jednocześnie, by podczas tanecznych szaleństw nikomu nie stało się nic złego.

Tradycyjnie wybrano królową i króla balu - komisja, składająca się z nauczycieli MDK, nie miała łatwego zadania. Po burzliwych naradach ustalono, iż królem zostaje „policjant”, zaś królową mała „harcerka”. Królewska para otrzymała skromne upominki, poczym wykonała królewski taniec.

Po zakończeniu karnawałowej zabawy, zmęczone, ale bardzo zadowolone bajkowe postacie powróciły do „szarej rzeczywistości”. Kolejny bal przebierańców za rok. Już dziś zapraszamy.

Joanna Łukaszczyk