III Nagroda - Kinga Kobel, lat 11

Aktualności 2014/2015

Nasza wychowanka laureatką V. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Przyroda Polska - Łąka”

MDK, 16-01-2015r

Jedenastoletnia Kinga Kobel wychowanka Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką V. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Przyroda Polska - Łąka”. Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Tematyka konkursu związana jest z różnorodnymi elementami otaczającej nas przyrody. Tegoroczna edycja koncentrowała się wokół skojarzeń związanych ze słowem „łąka”. Jury oceniające nadesłane prace przyznało dziewięć nagród i sześć wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę w jednej z technik rysunkowych: ołówek, węgiel, sangwina, sepia, pisak, marker, pisak itp. W kategorii 10-12 lat praca Kingi Kobel zdobyła III Nagrodę. Do przedstawienia lekkich, unoszących się w powietrzu dmuchawców dziewczynka wykorzystała technikę rysunku węglem.

Kinga uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni prowadzonej przez Annę Świcę. Zdobywała nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach plastycznych. W wieku sześciu lat zdobyła złoty medal w organizowanym przez firmę PENTEL 41. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Japonii. Do jej największych osiągnięć należą także: II. miejsce w I. Wojewódzkim Konkursie Plastyczny m „Mój Anioł” w Krasnymstawie, Wyróżnienie Honorowe w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój medialny bohater” organizowanym przez Pracownię Edukacji Plastycznej Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, czy nagroda w VI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Opowieści z morskich fal… morska abstrakcja” organizowanym przez MDK w Gdyni. W 2012 roku Kinga otrzymała podziękowanie od Starosty Biłgorajskiego za swoje osiągnięcia artystyczne.