Aktualności 2014/2015

Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna

MDK, 07-11-2014r

Nagroda dla Aleksa Stelmacha oraz kwalifikacje do wystawy pięciorga innych uczestników zajęć plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju to finał udziału w XI. Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” 2014.

Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży. Patronat Honorowy nad imprezą objęła Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Uczestnikami konkursu są dzieci w wieku od 3 do13 lat. To one za pomocą prac plastycznych pokazują otaczający je świat – swoje miasto, zabawy, obyczaje, swoich przyjaciół, otaczającą nas przyrodę i zabytki. Impreza ma uwrażliwić młodych uczestników konkursu na tradycje rodziny, regionu, wpłynąć na rozbudzenie dumy z kraju w którym żyjemy i realizujemy swoje marzenia.

W tym roku komisja konkursowa przyznała 14 nagród, 18 wyróżnień a 88 prac zakwalifikowała do wystawy. 5 listopada 2014 roku odbyło się uroczyste podsumowanie tej artystycznej imprezy, w którym jedną z czternastu nagród zdobyła praca pięcioletniego Aleksa Stelmacha. Kwalifikacje do wystawy otrzymały prace Piotra Ciechiewicza (lat 5), Leny Bełżek (lat 5), Małgorzaty Chutkowskiej (lat 6), Jakuba Furmanka (lat 6) oraz Artura Kurzyńskiego (lat 8). Opiekunem artystycznym dzieci jest Anna Świca.

A.M.Świca