Aktualności 2014/2015

„Tu, gdzie mieszkam...”

MDK, 19-09-2014r

Z wielką radością informujemy, iż prace czworga wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej IX. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Tu, gdzie mieszkam…”. Impreza została zorganizowana przez Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

Komisja obradująca w składzie: Dorota Grynczel - artysta malarz, profesor ASP w Warszawie, Dziekan Wydziału Malarstwa, Włodzimierz Kowalski - artysta malarz, grafik oraz Barbara Czarnecka - artysta malarz, grafik, pedagog - dokonała oceny prac nadesłanych z ośrodków kultury w całej Polsce.

Podopieczni z pracowni plastycznej MDK w Biłgoraju, nad którymi opiekę artystyczną sprawuje Anna Świca, przedstawili miejsca ważne i bliskie ich sercu. W grupie wiekowej 6-10 lat siedmioletnia Sara Korec narysowała radosny portret, zasiadającej do stołu swojej rodziny, w towarzystwie pieska. Martyna Bednarz (lat 9) przedstawiła bawiące się na lodowisku dzieci. Radosna, zimowa zabawa przedstawiona została przez autorkę na tle odległych, pokrytych śniegiem gór. Na płocie przysiadł zaciekawiony kot a obok stoi ulepiony przez dzieci bałwan. Także dziewięcioletni Miłosz Stelmach namalował rodzinne spotkanie przy ognisku. Uczestnicy biwaku wypoczywają nad rzeką, łowią ryby, bawią się z psem. Jak widać nieodłącznym elementem dziecięcych prac są zwierzęta. Ich starsza koleżanka szesnastoletnia Karolina Strzałka namalowała jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych w naszej okolicy zabytek – biały kościółek „na wodzie” w Zwierzyńcu.

Podsumowanie konkursu odbyło się 19 września 2014 roku.

Anna Świca