Aktualności 2013/2014

Rozdano bajkowe nagrody w IV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Baśnie, bajki, bajeczki”

MDK, 24-06-2014r

Jedenastoletnia Anna Pędziwiatr zdobyła pierwsze miejsce w IV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Baśnie, bajki, bajeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. We wtorek, 17 czerwca 2014 r., odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom imprezy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Galerii „Na górce” Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Młodych laureatów przybyłych w towarzystwie swoich nauczycieli i rodziców powitała dyrektor placówki Barbara Nizio wraz z członkiniami jury konkursowego panią Violettą Furtak -przewodniczącą komisji, oraz Krystyną Rutyną, Elżbietą Krzywicką nauczycielkami plastyki.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na nagrody. Dla nich to przecież niezapomniane przeżycie. Każde otrzymało też dyplom, podobnie jak nauczyciele i placówki uczestniczące w konkursie.

Celem tej organizowanej od czterech lat imprezy o zasięgu ogólnopolskim jest rozbudzenia wrażliwości, fantazji oraz wyobraźni twórczej, rozwijanie zainteresowań tematyką baśni i bajek poprzez skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na ponadczasowy przekaz wartości w nich zawartych.

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie. Pierwsza nagroda w kategorii 9-12 lat przypadła jedenastoletniej Ani Pędziwiatr, która w ostatnim czasie otrzymała kilka znaczących wyróżnień w konkursach międzynarodowych. Została też wytypowana do Nagrody Starosty Biłgorajskiego przyznawanej za wybitne osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym uczniom szkół i placówek podległych starostwu biłgorajskiemu.

Ania przy pracy

Dziewczynka swoje pasje artystyczne rozwija pod kierunkiem Anny Świcy. Nagrodzona praca została wykonana w technice pasteli olejnej i ilustruje legendę o Smoku Wawelskim, który na rysunku Ani wygląda na całkiem sympatycznego i łagodnego smoczka.

Ponadto wyróżnione zostały cztery prace. W kategorii 6-8 lat wyróżniono obrazek autorstwa ośmioletniej Martynki Bucior, która namalowała królewnę Fionę z filmowej bajki o Shreku.

W kategorii 9-12 lat jury doceniło i wyróżniło twórcze zaangażowanie dwóch dziesięciolatek Weroniki Mielnik i Sylwii Szpyt. Weronika namalowała bohaterkę bajki Jan Chrystiana Andersena „Calineczka”, a Sylwia „Kaczkę Dziwaczkę” z wiersza Jana Brzechwy. Siedemnastoletnia Monika Rękas stworzyła własną malarską bajkę.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby w przyszłym roku szkolnym nie zabrakło równie wspaniałych sukcesów.

Anna Świca