Aktualności 2013/2014

Wyróżniono naszych wychowanków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu”

MDK, 26-05-2014r

Elena Wolanin, Olena Misztal i Michał Osiński z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymali wyróżnienia w 14. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu”, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 23 maja br.

Na konkurs wpłynęło 954 prac z 76 placówek oświatowych i kulturalnych. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju może poszczycić się sukcesem trojga wychowanków pracowni plastycznej, której opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Wyróżnienie otrzymała praca pięcioletniej Eleny Wolanin (w kategorii wiekowej 6 lat), w kategorii wiekowej 7 lat została wyróżniona - Olena Misztal, a w kategorii 12 lat – Michał Osiński.

Inspiracją dla konkursu są różnorodne formy aktywności człowieka (taniec, balet, teatr, cyrk, muzyka, sport, rekreacja, itp.). Prace dzieci poprzez radość, żywiołowości i wyobraźnię prezentują własny świat barw i form plastycznych. Autentyczność i szczerość wypowiedzi widać szczególnie w dziełach najmłodszych uczestników imprezy. Ich obrazki zaskakują niekiedy pomysłami i niestandardowym myśleniem.

Anna Świca