Aktualności 2013/2014

Świat w oczach najmłodszych

MDK, 05-05-2014r

29 kwietnia 2014 r. odbyło się podsumowanie XI. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie pod patronatem Burmistrza Nałęczowa. Prace dwóch chłopców z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Aleksa Stelmacha i Andżelo Dziwury – zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Dla wychowanków Anny Świcy, która sprawuje opiekę artystyczną nad młodymi twórcami, to wielki sukces, tym bardziej że do konkursu zgłoszono 2623 prace plastyczne z 233 placówek oświatowych. Autorami nadesłanych prac były dzieci w wieku od 3 do 10 lat z całej Polski, a także z Niemiec i Ukrainy. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Podróż moich marzeń”. Pięcioletni Aleks namalował wyprawę do dżungli, natomiast ośmioletni Andżelo przedstawił na obrazku swoją podróż do Londynu. Dla Andżela to kolejny sukces w ciągu kilku dni. Tym bardziej możemy być dumni z tak uzdolnionych dzieci.

Serdecznie gratulujemy !

Anna Świca