Aktualności 2013/2014

XXXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

MDK, 25-04-2014r

Po raz trzydziesty czwarty zorganizowany został Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizatorem festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.

W tym roku organizatorów zaskoczyła pozytywnie niezwykle duża liczba uczestników.

W czterech kategoriach wiekowych prezentowało się 60 podmiotów wykonawczych. Festiwal uroczyście otworzyli: Renata Socha Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju oraz Józef Czarny Etatowy Członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego. W komisji konkursowej zasiedli: Ewa Pac – psycholog, wokalistka. Swoje pasje muzyczne rozwija od dziecka. Gra na gitarze klasycznej, ale właściwie to "ludzki głos” stanowi dla niej instrument doskonały. Od 2008 roku swoje wokalne umiejętności doskonali pod okiem Bartka Cabonia, certyfikowanego nauczyciela śpiewu metodą Speech Level Singing, z którym teraz współtworzy swój własny, solowy album. Ma za sobą autorskie koncerty w Warszawie, Lublinie i Krzeszowie. Współpracowała z takimi artystami jak Wojciech Ezzat ( finalista X Factor) czy Honorata Honey Skarbek. Od 2012 roku prowadzi coaching artystyczny dla ,,młodych muzycznie uzdolnionych”, Zbigniew Biliński – artysta muzyk, nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum ponadto zajmuje się prowadzeniem chórów, zespołów wokalnych oraz kształceniem młodych solistów, Michał Szulc – specjalista z zakresu gry na instrumentach perkusyjnych szczególnie afrokubańskich, Członek wielu zespołów. Prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą ponad 15 lat. Anna Wachowicz – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury, Promocji, Zdrowia, Sportu i Turystyki.

Festiwal prowadziły panie: Agnieszka Wolanin i Edyta Buczek.

Jury oceniło wszystkie prezentacje i przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych oraz nominowało do festiwalu wojewódzkiego w Rykach następujących wykonawców: