Aktualności 2013/2014

Wystawa "Jan Paweł II w oczach dzieci"

MDK, 14-04-2014r

Od 11 kwietnia do 2 maja 2014 r. w sali lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można zobaczyć okolicznościową wystawę prac plastycznych zatytułowaną "Jan Paweł II w oczach dzieci”.

Kilkanaście prac, niewielkich rozmiarów, powstało podczas zajęć poświęconych uroczystości kanonizacji Jana Pawła II - wielkiego Papieża i Polaka. Dzieci przedstawiły Jego postać przez pryzmat swojej wyobraźni i wrażliwości. Autorami prac są: Bruno Gleń (lat 8), Beniamin Gleń (lat 8), Artur Kurzyński (lat 8), Anna Pędziwiatr (lat 11), Aleksandra Chutkowska (lat 10), Miłosz Stelmach (lat 9), Weronika Harasim (lat 8),Tadeusz Nizio (lat 9), Weronika Mielnik (lat 10), Martyna Bednarz (lat 9), Adrian Stelmach (lat 7), Jakub Trybalski (lat 7), Gabriela Turczyniak (lat 10) i Andżelo Dziwura (lat 8).

Prace powstały pod kierunkiem Anny Świcy. Najpiękniejsze obrazki zostały wyróżnione przez nauczycielkę w przeprowadzonym mini konkursie. I nagrodę otrzymała praca Ani Pędziwiatr, która przedstawiła papieża w otoczeniu dzieci. II nagrodę praca Weroniki Mielnik, III nagrodę Oli Chutkowskiej, a wyróżnienie otrzymał Miłosz Stelmach.

Anna Świca