Aktualności 2013/2014

Ogólnopolski sukces szesnastoletniej Gabrieli Tutki

MDK, 10-03-2014r

Wielkim sukcesem szesnastoletniej Gabrieli Tutki zakończył się udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ANIOŁ" 2013/2014. Gabrysia zdobyła w nim jedną z dwóch nagród przyznanych w kategorii wiekowej 14-16 lat. Konkurs jest organizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA w Warszawie.

Impreza odbywa się od 2001 roku. Prace na konkurs mogą wykonać dzieci i młodzież w wieku 4 - 16 lat. Do tegorocznej edycji nadesłano 1650 prac z 124 placówek i indywidualnie od 42 osób z całej Polski. Opieką artystyczną objęło 243 instruktorów i nauczycieli. Z 1610 prac zakwalifikowanych do konkursu jury przyznało 12 nagród i 21 wyróżnień w czterech grupach wiekowych. Ponadto jury wybrało 112 prac na wystawę.

Gabrysia Tutka uczęszcza na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Jej nauczycielem prowadzącym jest Anna Świca. Młoda malarka namalowała portret anioła lekko obracającego się ku widzowi. Ascetyczna, surowa kolorystyka obrazu powoduje, iż postać wydaje się być surowa. Lekkie pociągnięcia pędzla, rozedrganie energicznie kładzionych plam sprawiają wrażenie jakby anioł dopiero sfrunął na ziemię i sam był zdziwiony naszą obecnością.

Wielkim wyróżnieniem są także trzy kwalifikacje do wystawy, które za swoje prace otrzymali: Julia Zajmała (lat 5), Bartłomiej Pisiewicz (lat 8) i Weronika Woźnica (lat 11).

Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wernisażem i wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom odbyło się w sobotę, 8 marca br.

Anna Świca

Przeczytaj również: