Aktualności 2013/2014

„Zwierzyniec, czyli zwierzęta duże i małe”

MDK, 11-02-2014r.

„Zwierzyniec, czyli zwierzęta duże i małe” - tak zatytułowane zostały XI. Działania Plastyczne poświęcone pamięci Izabeli Przybyłek „Po drugiej stronie tęczy”. Tegoroczna impreza miała miejsce 23 stycznia br. Zorganizowana została w ramach zajęć otwartych podczas ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Galeria „Po Schodach” prezentuje efekty tej plastycznej zabawy.

Impreza miała charakter integracyjny. Wzięli w niej udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce: Adam Maśliński, Adrian Żarnoch, Kamil Gwizdak, Ewa Psiuk, Wioletta Wasik, Jolanta Jędrych, Damian Dworniczak oraz dzieci przybyłe na zajęcia: Adam Szabat, Piotr Kurys, Julia Kapka, Natalia Kiełbus, Aleksandra Wnuk, Olga Kurys, Karolina Kurys i Klaudia Janiuk. Nauczycielkami prowadzącymi zajęcia była Irena Oręziak-Kupczak i Anna Świca.

Wielkie zaangażowanie twórców zaowocowało kilkunastoma przepięknymi pracami wykonanymi w technice pasteli. Zgodnie z tematem tegorocznej edycji, w obrazowy i ekspresyjny sposób wyczarowany został na papierze różnorodny i barwny świat zwierząt. Autorzy najpiękniejszych obrazków zostali nagrodzeni, zaś wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciach.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy !

Anna Świca