Aktualności 2013/2014

Wystawa „Tancerki”

MDK, 15-01-2014r.

Od 13 stycznia do 14 lutego 2014 roku zapraszamy do obejrzenia nowej ekspozycji prac malarskich w Przedsionku Młodych Talentów Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Prezentacja obejmuje trzynaście obrazów tworzących cykl zatytułowany „Tancerki”.

Autorkami prac są dziewczęta w wieku od 10 do 17 lat uczęszczające na zajęcia plastyczne. Są to: Julia Kapka, Aleksandra Kiesz, Martyna Kniaziowska, Ewa Król, Ewa Lipka, Weronika Mazurek, Katarzyna Nizio, Anna Pędziwiatr, Dżesika Stelmach, Oliwia Stelmach, Gabriela Tutka, Gabriela Turczyniak, Weronika Woźnica. Opiekę artystyczną sprawuje nad nimi Anna Świca.

Prace ukazują postaci tancerek – baletnic - wirujących na scenie, ukazanych w dynamicznym ruchu, kruchych i delikatnych, unoszonych w powietrzu niczym anioły lub ptaki. Wdzięczny, choć trudny temat tańca, podejmowany był przez wielu malarzy. Do jednych z najbardziej znanych należą baletnice malowane przez Edgara Degas. Jednak młode artystki postarały się o bardzo indywidualne ukazanie tematu, o czy mogą się przekonać wszyscy oglądający wystawę.

Anna Świca