Aktualności 2013/2014

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
dla Dzieci i Młodzieży „Moja Rodzina”

MDK, 11-01-2014r.

Julka Zajmała i Marlena Sprysak zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Rodzina” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Obie dziewczynki uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju a opiekę artystyczną nad nimi sprawuje Anna Świca.

Sukces jest tym większy, iż na konkurs nadesłano aż 2338 prac plastycznych z całej Polski. Spośród tej wielkiej liczby obrazków komisja konkursowa przyznała 23 równorzędne nagrody a do wystawy zakwalifikowała prace 47 autorów. Obrazki pięcioletniej Julki Zajmały i ośmioletniej Marleny Sprysak znalazły się na wystawie.

Mama, tata, dzieci - tak najprościej i zarazem najpełniej można zdefiniować dziecięce wyobrażenie rodziny. Małe artystki, będąc wrażliwymi obserwatorami, ukazały siebie i swoich najbliższych wspólnie spędzających czas na tle barwnej przyrody.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów artystycznych.

Anna Świca

Przeczytaj również: