Aktualności 2013/2014

Sukcesy plastyczne w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
i Literackim „Moje Boże Narodzenie"

MDK, 24-12-2013r

Po raz kolejny wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odniosły sukces zdobywając dwie nagrody i trzy wyróżnienia w XXII. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

20 grudnia 2013 r. odbyło się podsumowanie konkursu, w którym wzięły udział dziewczęta z grup młodzieżowych – wychowanki Anny Świcy - nagrodzone i wyróżnione za swoje prace malarskie. Tematyka konkursu skłania uczestników zajęć plastycznych do własnych przemyśleń i refleksji na temat tych najbardziej rodzinnych świąt. Motyw Świętej Rodziny, pochylonej nad żłóbkiem Maryi i Józefa, anioły grające Dzieciątku - dominowały w obrazach docenionych przez jury.

Do tegorocznej edycji konkursu plastycznego nadesłano aż 1756 prac plastycznych ze 170 szkół i placówek wychowania pozaszkolnego archidiecezji lubelskiej. Komisja w składzie: Małgorzata Basińska – doradca plastyki i wiedzy o kulturze Miasta Lublin, dr Barbara Niścior i dr Romuald Tarasiuk – Pracownia Edukacji Plastycznej, Instytut Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, ks. dr Krzysztof Gałan – Kuria Metropolitalna w Lublinie, Renata Adamczewska – sekretarz Komisji, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie przyznała 26 równorzędnych nagród i 20 wyróżnień w czterech grupach wiekowych.

Spośród wychowanek MDK w Biłgoraju w kategorii gimnazjów nagrodzona została praca trzynastoletniej Karoliny Kaczor, a wyróżnienia otrzymały Katarzyna Maciocha (13 lat) i Weronika Kuziak (14 lat). Nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za swoją pracę otrzymała osiemnastoletnia Joanna Skubisz, a wyróżnienie szesnastoletnia Gabriela Tutka. Doceniono również prace Ewy Król (10 lat) i Katarzyny Nizio (13 lat), które otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyła uczestnikom uroczystości podsumowania konkursu, połączonego z wernisażem i wręczeniem nagród i dyplomów ufundowanych przez organizatorów. Wyrazem tej wyjątkowej chwili był spektakl przygotowany przez dzieci i młodzież z grupy teatralnej MDK „Pod Akacją”, odczytany tekst fragmentu Ewangelii opisujący przyjście na świat Zbawiciela, a dopełnieniem opłatek, którym podzielili się uczestnicy imprezy.

Anna Świca

Przeczytaj również: