Aktualności 2013/2014

"idą Święta...". Wystawa w cyklu Radość Tworzenia

MDK, 11-12-2013r

„Idą Święta…”- tak zatytułowaną wystawę można oglądać od 10 grudnia br. w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. To ósma wystawa z cyklu „Radość Tworzenia” mająca na celu prezentację dokonań artystycznych najmłodszych podopiecznych pracowni prowadzonej przez Annę Świcę.

Oczekiwanie na Boże Narodzenie to dla dzieci czas szczególny. Żeby zdążyć z przygotowaniem wystawy, w pracowni plastycznej te przygotowania zaczynają się jeszcze przed Adwentem. Dzieci malowały, rysowały, lepiły… Dla nich to wspaniała zabawa, a jednocześnie nauka kultywowania tradycji, budowania więzi z rodziną i rówieśnikami.

Tym razem Galeria Zielona i Czerwona MDK musiały pomieścić prace malarskie i rysunkowe prawie sześćdziesięciorga dzieci, w wieku od 4 do 10 lat, pracujących w trzech grupach. Najbliższe dziecięcej wyobraźni i najbardziej znane elementy tradycji świąt Bożego Narodzenia kojarzą się niezmiennie z błyszczącą od bombek, iskrzącą się od kolorowych lampek choinką, prezentami przynoszonymi przez św. Mikołaja i radosne aniołki, nade wszystko zaś z szopką betlejemską, malutkim Jezusem, Maryją i św. Józefem przeniesionymi w zimową scenerię. A wszystko to w otoczeniu Trzech Króli, pastuszków, zwierząt i ciekawych niezwykłego wydarzenia dzieci.

Na wernisaż mali artyści przyszli wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Przybyłych powitała dyrektor placówki Renata Socha a o pracy nad ekspozycją opowiedziała Anna Świca. Jednak dla dzieci bardzo ważne było spotkanie ze św. Mikołajem, który tego wieczoru przyniósł wszystkim uczestnikom zajęć słodkie prezenty.

Była to też okazja do wręczenia kilkorgu dzieciom dyplomów i nagród z konkursów plastycznych, oraz podzielenia się radosnymi informacjami o sukcesach w kilku następnych imprezach o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim.

Dzięki tej wystawie optymizm i radość bijące z dziecięcych obrazków mogą stać się największym podarunkiem na święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Anna Świca

Przeczytaj również: