Aktualności 2013/2014

Sukcesy naszych zespołów
XII Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik 2013"

MDK, 03-12-2013r

Zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju na dobre rozpoczęły koncerty i zmagania w festiwalach. Jak zawsze nasze grupy wracają z tych imprez z wielkimi sukcesami.

W czwartek, 28 listopada spod MDK-u wyjechało 5 autokarów na XII Przegląd Zespołów Tanecznych “Pasikonik 2013”, który odbywał się w Mielcu.

Podczas dwu dni konkursu przez scenę sali widowiskowej Domu Kultury przewinęło się ok. 1500 uczestników z 58 zespołów. Młodzi tancerze przyjechali z Podkarpacia, Małopolski, województwa Świętokrzyskiego i Lubelskiego.

Z MDK w Biłgoraju na festiwalu prezentowały się grupy: „Kropeczki”, „Impuls”, „H2O”, „Sitareczka starsza” i Zespół Tańca Ludowego „Tanew” – grupa młodsza i starsza.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły: grupa „Sitareczka” oraz Zespół Tańca Ludowego „Tanew” – grupa starsza.

Ponadto grupa „Tanew” zdobyła również nagrodę Jury Młodzieżowego.

Gratulujemy wszystkim naszym wychowankom i dziękujemy za OGROMNĄ pomoc rodzicom.