Aktualności 2013/2014

Sukces naszych wychowanków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”

MDK, 15-11-2013r

Wiktoria Czerw i Mateusz Dechnik z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pn. „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.

Spośród 1252 prac plastycznych nadesłanych z 64 placówek oświatowych komisja w składzie: Zbigniew Furgaliński – artysta plastyk, Zbigniew Krzywdziak – artysta plastyk, Anna Derebisz – nauczyciel plastyki i Lesław Molenda – artysta plastyk przyznała 15 nagród i 15 wyróżnień, a do wystawy zakwalifikowała 88 prac.

Prace ośmioletniego Mateusza Dechnika i dziewięcioletniej Wiktorii Czerw zostały zakwalifikowane do wystawy. Mateusz w bardzo syntetyczny, a zarazem dynamiczny sposób namalował lecące bociany, natomiast Wiktoria przedstawiła pejzaż ukazujący wiosenną kwitnącą łąkę z widocznymi w oddali drzewami. Opiekę artystyczną nad młodymi artystami sprawuje Anna Świca. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 15 listopada 2013 r.

Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Anna Świca

Przeczytaj również: