Aktualności 2013/2014

Nagroda Pauliny - Kartka w kalendarzu na 2014 rok ilustrująca miesiąc lipiec

MDK, 05-11-2013r

Kartka w kalendarzu na 2014 rok ilustrująca miesiąc lipiec to Nagroda Specjalna dla Pauliny Misy - wychowanki pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Konkurs pn. „Tęczowy Kalendarz” odbywał się po raz dziewiąty. Jego ideą jest stworzenie kalendarza ilustrowanego pracami dzieci. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.

Ta plastyczna impreza o międzynarodowym zasięgu cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych twórców. Biorą w niej udział młodzi artyści z Rosji, Bułgarii, Serbii, Białorusi. Jej celem jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie twórczych rozwiązań, przeżywanie i dostrzeganie piękna w przyrodzie, oddanie za pomocą różnorodnych środków artystycznych atmosfery i specyfiki danej pory roku. To także możliwości prezentacji prac uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Cieszy fakt, iż po raz kolejny, po ubiegłorocznej nagrodzie w postaci kartki ilustrującej wrzesień, mamy możliwość pochwalenia się dorobkiem podopiecznych biłgorajskiej placówki. Nagroda Specjalna dla Pauliny Misy (12 lat) to wielkie wyróżnienie, gdyż tegoroczne jury XI. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Kalendarz” przyznało trzynaście nagród specjalnych, które stanowią ilustrację do poszczególnych miesięcy kalendarza na rok 2014 i jego okładki, dziesięć nagród, oraz 88 wyróżnień (kwalifikacje do wystawy). Wśród prac zakwalifikowanych do wystawy znalazła się praca dziewięcioletniej Magdy Kapuśniak.

Prace dziewcząt zostały wykonane została pod kierunkiem nauczycielki zajęć plastycznych Anny Świcy.

Uroczyste podsumowanie połączone z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 7 listopada 2013 roku w siedzibie MDK nr 2 w Tychach.

Anna Świca

Lipiec, Nagroda Specjalna