Aktualności 2013/2014

Sukcesy plastyczne wychowanków MDK
w XI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kwiaty”

MDK, 05-11-2013r

30 października 2013 r. podsumowany został XI. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Kwiaty ” 2013. Impreza organizowana jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” oraz Urząd Miasta Rybnika. W tegorocznej edycji pięcioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało jego laureatami.

Różnorodność form, kształtów i kolorów kwiatów w wazonie była motywem przewodnim konkursu. Ten bardzo wdzięczny temat z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem był realizowany podczas zajęć w przez uczestników zajęć plastycznych. Jury konkursu doceniło wysiłki podopiecznych Anny Świcy nagradzając trzy prace, oraz przyznając jedno wyróżnienie i kwalifikację do wystawy.

Nagrodę w kategorii 5-7 lat otrzymał sześcioletni Piotr Woźniak. W kategorii wiekowej od 8 do 10 lat nagrodzono pracę Martynki Kniaziowskiej. W tej samej kategorii wiekowej wyróżniono obrazek dziesięcioletniej Ani Pędziwiatr a do wystawy zakwalifikowano pracę Ewy Król. Jedenastoletnia Oliwia Stelmach nagrodzona została w kategorii 11-13 lat.

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję.

Anna Świca