Aktualności 2013/2014

„Król Maciuś I" - nowa wystawa prac dziecięcych z grupy plastycznej prowadzonej przez panią Irenę Kupczak

MDK, 04-11-2013r

W Galerii po schodach można oglądać wystawę prac dziecięcych z grupy plastycznej prowadzonej przez panią Irenę Kupczak zatytułowaną „Król Maciuś I".

Tematem do wystawy była historia króla Maciusia I opisana w książce Janusza Korczaka, to przemyślenia i refleksje dzieci związane z historią króla Maciusia, rozpowszechnianie wśród dzieci wiedzy o prawach przynależnych każdemu dziecku, które własne potrzeby i zainteresowania zrealizują dopiero wtedy gdy dzieci będą je znały a dorośli będą je respektować.

Król Maciuś I jest postacią, która wprowadza dzieci w świat fantazji, gdzie główny bohater może stać się gościem, kolegą z podwórka albo postacią, dzięki której łatwiej jest dokonać rzeczy niemożliwych. Prace postały w październiku 2012r. przez dzieci z najmłodszej grupy plastycznej (5-8 lat), które do tej pory nigdzie nie były prezentowane.

Wystawę można oglądać od 28.10.13r.do 22.11.13r.

I.K.

Galerii „Po Schodach” - „Król Maciuś I"