Aktualności 2013/2014

Wystawy bieżące w MDK - wrzesień 2013

MDK, 05-09-2013r

Początek roku szkolnego 2013/2014 rozpoczynamy od dwóch wystaw prezentujących dziecięce prace malarskie wykonane w pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wszystkie prace zostały namalowane podczas zajęć w ubiegłym roku szkolnym.

Od 2 do 30 września w Galerii „Po Schodach” można będzie oglądać ekspozycję zatytułowaną „Kwiaty w ogrodzie”. Wchodzący do naszej placówki wita kilkanaście obrazków ukazujących różnorodność form i barw kwiatów. Autorami prac są dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat: Sara Korec, Kinga Kobel, Małgosia Chutkowska, Amelia Piętak, Lena Futyma, Kuba Kowalski, Dominika Szubiak, Wiktoria Gil, Julia Kapka, Andżelo Dziwura, Julia Bury, Dżesika Stelmach, Wiktoria Strzałka, Aleksandra Chutkowska i Otylia Lemieszek-Kaczor.

Druga wystawa to osiemnaście prac malarskich prezentowanych w Galerii Zielonej MDK. Najmłodsi wychowankowie zaprezentowali w nich „Tajemnice wiejskiego podwórka”.

Otylia Lemieszek-Kaczor, Martyna Pisiewicz, Natalia Iwanek, Wiktoria Strzałka, Anna Szubiak, Aleksandra Feduń, Aleks Stelmach, Bartek Pisiewicz, Artur Kurzyński, Dominika Ciechiewicz, Kuba Kowalski, Julia Borowy, Lena Futyma, Michał Garbaty, Ewa Król, Adrian Stelmach, Wiktoria Gil i Julia Kapka – to autorzy tej ekspozycji. Opiekunem artystycznym małych twórców jest Anna Świca.

Duży format prac a przez to możliwość większej ekspresji malarskiej spowodowały, iż obrazki zachwycają niebanalnym podejściem do tego frapującego i wielu dzieciom nieznanego tematu.

Wystawę w Galerii Zielonej można oglądać do 24 września br.

Anna Świca

Galerii „Po Schodach” - Kwiaty w ogrodzie