Aktualności 2012/2013

Wystawa "W czerni, w bieli..."
Od 20 V. | Przedsionek Młodych Talentów

MDK, 20-05-2013r.

W czerni, w bieli... - tak zatytułowaną wystawę można oglądać od 20 maja br. w Przedsionku Młodych Talentów Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. To kolejna propozycja zobaczenia efektów pracy dziewcząt z grup plastycznych pracujących pod kierunkiem Anny Świcy.

Na wystawie zaprezentowanych zostało trzydzieści dwie prace jedenastu dziewcząt. Autorkami prezentowanych prac są: Julia Bury, Karolina Kaczor, Aleksandra Kiesz, Joanna Kulik, Weronika Kuziak, Katarzyna Maciocha, Marlena Małysz, Joanna Skubisz, Marta Sołoducha, Karolina Strzałka i Gabriela Tutka. Tematem grafik wykonanych w technice monotypii i kolografii są zwierzęta – koty, psy, ptaki, ale zobaczymy też kilka przedstawień portretowych i pejzaże.

Techniki graficzne często wymagają odpowiedniego warsztatu pracy, narzędzi i środków. Tym razem zajęcia były okazją do twórczej zabawy i eksperymentów. Wystarczyła tylko farba drukarska, kalka maszynowa, papier, trochę wyobraźni i fantazji. Pomimo tak niepozornych materiałów, zawężenia do minimum środków artystycznych i gamy barwnej do kontrastu czerni i bieli, możemy zauważyć dużą różnorodność w podejściu do zagadnień plamy i kreski. Niekiedy mocnej i zdecydowanej, czasami delikatnej, wręcz subtelnej i rozmytej.

Wszystkich zainteresowanych działaniami młodych artystek zapraszamy do zatrzymania się chociaż na chwilę w pomieszczeniach naszej placówki, aby obejrzeć te interesujące czarnobiałe obrazki.

Anna Świca