Aktualności 2012/2013

Sukces wychowanek Anny Świcy
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Częstochowie

MDK, 03-06-2013r.

Dużym sukcesem zakończył się udział wychowanek grup plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. Parki Narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych”. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Trzy podopieczne Anny Świcy – Otylia Lemieszek-Kaczor, Julia Bury i Weronika Kuziak – za swoje prace otrzymały nagrody.

Celem imprezy było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na sprawy ochrony środowiska naturalnego. Tematem prac stały elementy pejzaży, niezwykłe miejsca, w których nie ma śladów ingerencji człowieka, jak również flora i fauna zamieszkująca tereny naszego kraju a będąca pod ochroną. Zajęcia plastyczne miały także zachęcić do utrzymania właściwej postawy, aby to co dziś możemy podziwiać przetrwało dla następnych pokoleń. Dla dzieci uczestniczących w konkursie była to okazja do wspaniałej zabawy plastycznej połączonej z możliwością zapoznania się z gatunkami zwierząt i roślin chronionych.

Dziewczynki z MDK w Biłgoraju znalazły się wśród 45 osób nagrodzonych przez komisję konkursową. Mała sześcioletnia Otylia namalowała bocianią rodzinę, która w tanecznym układzie ustawia się jakby do wspólnego zdjęcia. Dziewięcioletnia Julia w ekspresyjny i bardzo indywidualny sposób namalowała sowę siedzącą na gałęzi i spoglądającą na nas swoimi wielkimi oczami. Natomiast piękno roztoczańskiego lasu przedstawiła w swojej pracy trzynastoletnia Weronika.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowanych zostało 86 prac. Znalazły się na niej prace Karoliny Kaczor (lat 12), Katarzyny Maciochy (lat 13), Joanny Kulik (lat 15) i Marleny Małysz (lat 13).

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 27 maja 2013 roku w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie.

Anna Świca