Aktualności 2012/2013

MDK, 28-09-2012r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny w Koszalinie

1 października 2012 roku wystawą pokonkursową zakończył się I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zwierzaki, kociaki, szczeniaki i inne cudaki” zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. Na konkurs nadesłano 1180 prac z całej Polski. Także Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju był reprezentowany przez prace małych artystów z pracowni plastycznej.

Obrazek autorstwa dziesięcioletniej Agnieszki Garbaty wykonany w technice pasteli, a przedstawiający zabawę z psami, otrzymał kwalifikację do wystawy. Opiekunem artystycznym dziewczynki jest Anna Świca.

Głównym przesłaniem prac konkursowych jest promowanie miłości do zwierząt. Konkurs jest skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży gimnazjalnej. Głównym celem tej plastycznej imprezy jest rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie edukacji emocjonalnej, promowanie otwartości na nowe przeżycia, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży, propagowanie postaw ekologicznych i zwrócenie uwagi na problemy zwierząt domowych i dzikich.

Anna Świca