Aktualności 2012/2013

Konkurs plastyczny w Zamościu

MDK, 26-03-2013r.

„Kocie sprawy” były tematem kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA. Wśród nagrodzonych laureatów konkursu znalazły się dziewczęta uczestniczące w zajęciach plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

22 marca 2013 r. Galeria Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” w zamojskim MDK gościła laureatów IV Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego pn. „Kocie sprawy” – Zamość 2013. Prace oceniane były w dwóch kategoriach do 12 lat i powyżej 12 lat. Na konkurs nadesłano 571 prac plastycznych i 112 fotograficznych z 37 placówek z terenu województwa lubelskiego.

Spośród uczestniczących w konkursie podopiecznych Anny Świcy nagrodę w kategorii plastycznej do 12 lat - za swój obrazek wykonany kredkami akwarelowymi a przedstawiający kocią rodzinę na łące - otrzymała ośmioletnia Marlena Sprysak. W tej samej kategorii wyróżniona została także praca dziewięcioletniej Gabrysi Turczyniak. Pracę malarską piętnastoletniej Joanny Kulik jury konkursu nagrodziło w kategorii powyżej 12 lat.

Jedną z trzech Nagród Specjalnych zdobyła praca dwunastoletniej Marty Sołoduchy. Swoją nagrodę Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu przyznał Marcie za portret kotka wykonany w technice pasteli suchej.

Uroczystość wręczenia nagród wszystkim, których prace plastyczne i fotograficzne zostały docenione przez jury konkursowe, uświetniły występy zespołów wokalnych i tanecznych.

Anna Świca