Aktualności 2012/2013

Fotorelacja (MDK)

Jubileuszowy Koncert Galowy z okazji 30-lecia istnienia Zespołu Tańca Ludowego "Tanew".

MDK, 22-10-2012r.

W bieżącym roku Młodzieżowy Dom Kultury obchodzi ważny jubileusz – 30 lat działalności Zespołu Tańca Ludowego “Tanew”.

Zespół powstał jesienią 1982 roku i przez 20 lat istnienia działał przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Biłgoraju. Od roku 2002 jego siedzibą jest Młodzieżowy Dom Kultury.

W przeciągu 30 lat działalności Zespół zatańczył ponad 700 koncertów w Biłgoraju, w powiecie, w Polsce, a także w wielu krajach Europy, takich jak Ukraina, Bułgaria, Słowacja, Litwa, Niemcy, Grecja, Szwajcaria, Czechy, Francja.

ZTL “Tanew” w swoim programie artystycznym prezentuje polskie tańce narodowe oraz tańce regionalne, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji regionu biłgorajskiego, o czym mogła się przekonać publiczność licznie przybyła na obchody jubileuszowe. Koncert galowy miał miejsce 20 października w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Reżyserem tego barwnego widowiska była pani Ewa Chuchro, obecny nauczyciel i choreograf zespołu.

W koncercie tancerze ZTL “Tanew”: grupa starsza, przygotowana przez p. E Chuchro oraz dwie grupy seniorów, przygotowane przez p. Annę Iskrę zaprezentowali tańce sitarzy biłgorajskich, tańce rzeszowskie oraz te z regionu Biłgoraja, a także tańce śląskie, spiskie, romskie i wołyńskie. Można było także usłyszeć pieśni regionu biłgorajskiego i przyśpiewki ludowe w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego “Zawierucha”, prowadzonego przez panów Andrzeja Czernika i Jarosława Kloca.

Wśród przybyłych na koncert jubileuszowy gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz na czele z Starostą Biłgorajskim, panem Marianem Tokarskim oraz Burmistrzem Miasta Biłgoraj, panem Januszem Rosłanem. Na widowni gościł także poseł RP, pan Piotr Szeliga, byli również dyrektorzy szkół i placówek kulturowych z miasta i z terenu Powiatu. Wszyscy wyrazili uznanie dla pracy nauczycieli i wieloletniej działalności Zespołu, wręczając listy gratulacyjne, kwiaty i upominki okolicznościowe. Na uroczystości jubileuszowe przybyły także delegacje i przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów tańca ludowego, między innymi z Lublina, Hrubieszowa, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Zwierzyńca.

Zachwycona publiczność występy jubilatów nagrodziła gromkimi owacjami.

Zapraszamy na fotorelację z Koncertu.

Fot. Ireneusz Dubiel