Aktualności 2012/2013

Akcja Ferie w MDK (I tydzień)

MDK, 18-02-2013r.

Jak co roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w czasie ferii odbywa się wiele ciekawych akcji, zajęć oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Oto przegląd działań feryjnych w pierwszym tygodniu:

W pierwszych dniach pani Agnieszka Wolanin prowadziła otwarte zajęcia - gry i zabawy taneczne dla dzieci.

Szachiści rozegrali zacięte pojedynki na szachownicy podczas wewnętrznego turnieju, zorganizowanego przez nauczyciela, pana Artura Kimaka.

Wokaliści Studia Kombinejszyn pracowali pod czujnym okiem i uchem pana Andrzeja Czernika, dopracowując i szlifując swój repertuar wokalny.

Nad repertuarem muzycznym zaś pracowali członkowie Kapeli, podopieczni pana Jarosława Kloca.

Odbył się doroczny Konkurs plastyczny pamięci Izy Przybyłek, przeprowadzony przez panią Annę Świcę. Tematem tegorocznej edycji był “Tajemniczy ogród”. Podadto podopieczni pani Ani uczestniczyli w zajęciach w pracowni plastycznej.

W ferie nie próżnowała też młodzież Zespołu Tańca Ludowego Tanew. Tancerze ćwiczyli pod okiem pani Ewy Chuchro podczas wewnętrznych warsztatów.

Młodzi aktorzy grupy Spontan pracowali nad spektaklem, którego premiera planowana jest na wiosnę.

Odbyły się także otwarte zajęcia teatralne dla dzieci z biłgorajskich szkół, które prowadziła Joanna Łukaszczyk.

Niecodzienną formą zajęć były wrsztaty z wizażu. Tajniki tej sztuki odkrywała pani Iwona Pawlos. W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z różnych grup, działajacych w MDK.

Joanna Łukaszczyk