Aktualności 2012/2013

MDK, 06-09-2012r.

Wystawa „Akwarelowy świat” w Sali lustrzanej

Od 3 września br. w Sali Lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury prezentowana jest wystawa pt. „Akwarelowy świat”. Prace wykonane zostały przez wychowanków pracowni plastycznej, nad którą opiekę artystyczna sprawuj Anna Świca.

Akwarela, wbrew utartym poglądom, to jedna z najtrudniejszych technik plastycznych. W tej technice powstało kilkanaście obrazków przedstawiających pejzaże. Dziewczęta z młodzieżowych grup plastycznych namalowały własne interpretacje widoków nieba, chmur, wody, pól. Inspiracją do ich powstania było malarstwo Williama Turnera – malarza angielskiego znanego przede wszystkim z romantycznych pejzaży.

Autorkami prac są: Aleksandra Farion, Karolina Kaczor, Weronika Kuziak, Agata Kwiecińska, Marlena Małysz, Katarzyna Nizio, Joanna Kulik, Agata Paluch, Monika Rękas i Marta Sołoducha.

Anna Świca