Aktualności 2012/2013

Sukcesy plastyczne naszych wychowanków. Wojewódzki Konkurs Plastyczny Mój medialny bohater

MDK, 29-04-2013r.

26 kwietnia 2013 roku w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie podsumowano Wojewódzki Konkurs Plastyczny Mój medialny bohater. Został on zorganizowany przez Pracownię Edukacji Plastycznej z okazji Jubileuszu 40-lecia Kształcenia Artystycznego na UMCS.

Konkurs był adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Inspiracji do powstania prac miały dostarczyć znane dzieciom i młodzieży filmy, literatura, teatr, muzyka czy Internet.

W skład komisji oceniającej nadesłane prace weszli pracownicy merytoryczni Instytutu: dr Barbara Niścior, dr Anna Boguszewska, mgr Anna Mazur i dr hab. Krzysztof Szymanowicz - dyrektor Instytutu.

Aż jedenaście prac plastycznych autorstwa dzieci z grup plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymało nagrody, wyróżnienia oraz zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

W piątkowe popołudnie w auli Instytutu Sztuk Pięknych spotkali się młodzi laureaci konkursu wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. MDK w Biłgoraju reprezentowała dziewięcioletnia Ola Chutkowska, której towarzyszyli rodzice oraz pełniąca opiekę artystyczną nauczycielka plastyki Anna Świca.

Praca Oli przedstawiająca bohaterów filmu „Madagaskar” została nagrodzona. Ponadto nagrody otrzymali: Bartłomiej Pisiewicz (7 lat) i Gabriela Turczyniak (9 lat). Wyróżnienia za swoje prace otrzymali Amelia Piętak (10 lat), Wiktoria Frączek (8 lat) i Martyna Kniaziowska (8 lat). Wyróżnienia Honorowe za udział w wystawie zdobyli Miłosz Stelmach (8 lat), Kinga Kobel (9 lat), Jakub Kowalski (7 lat), Andżelo Dziwura (7 lat) oraz Oliwia Stelmach (11 lat).

Dzieci namalowały postaci ze znanych i lubianych przez siebie bohaterów bajek, książek i filmów. Nie mogło więc zabraknąć Kota w Butach, Smoka Wawelskiego, Ani z Zielonego Wzgórza, Stasia i Nel z „Pustyni i w puszczy”, Pippi Langstrumpf, ale też Spider Mana i Kota Garfielda.

Pobyt w Lublinie był wielkim przeżyciem dla dzieci, które z rąk jury konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych tak wspaniałych sukcesów artystycznych.

Anna Świca