Aktualności 2012/2013

Warsztaty teatralne w MDK

MDK, 27-11-2012r.

W poniedziałek, 26 listopada, w naszej placówce odbyły się warsztaty teatralne, prowadzone przez Pana Marcina Wąsowskiego, aktora kabaretu Świerszczychrząszcz z Lublina. Uczestniczyli w nich podopieczni Joanny Łukaszczyk z grupy teatralnej Spontan.

W trakcie pięciogopdzinnej pracy młodzież zmagała się z ćwiczeniami ruchowymi, kształciła umiejętność ogrywania przestrzeni scenicznej i rekwizytu, doskonaliła współpracę grupową na scenie, odgrywając zbiorowe etiudy. Ponadto wiele działań poświęconych było kształtowaniu umiejętności wiernego naśladowania i ruchu synchronicznego w grupie oraz koncentracji.

Mimo wyczerpujących ćwiczeń, młodzi adepci sztuki teatralnej aktywnie angażowali się w proponowane przez pana Marcina zadania, czerpiąc z jego uwag i wskazówek cenne wiadomości i umiejętności potrzebne do pracy na scenie.

Mamy nadzieję, że pierwsze spotaknaie z panem Wąsowskim nie bedzie ostatnim i zapoczątkuje ciekawą współpracę na drodze doskonalenia warsztatu teatralnego młodych aktorów z MDK.

Joanna Łukaszczyk