Aktualności 2012/2013

MDK, 9-10-2012r.

Sukcesy plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Trzy nagrody, cztery prace zakwalifikowane do wystawy, a także wyróżnienie dla Anny Świcy nauczycielki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju za wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac plastycznych - to efekt udziału w XXXIV. Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość. Impreza organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Częstochowy.

Uroczyste podsumowanie tego prestiżowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży odbyło się 6 października 2012 r. w Galerii Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "PANOPTICUM". Konkurs organizowany od trzydziestu czterech lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów i wychowanków placówek oświatowych. O jego randze świadczy fakt, iż na konkurs nadsyłana jest olbrzymia ilość prac plastycznych. W tegorocznej edycji jury oceniało 3159 prac. Jury nagrodziło 74 autorów prac a 287 wyróżniło udziałem w wystawie pokonkursowej.

Za swoje prace plastyczne nagrodzone zostały ośmioletnia Ewa Król, szesnastoletnia Joanna Skubisz oraz Agnieszka Kaczor lat osiemnaście. Prace Michała Garbatego (5 lat), Wiktorii Gil (8 lat), Michaliny Rybak (5 lat) i Aleksandry Komosy (17 lat) zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Obrazy wykonane przez małych i trochę większych artystów ukazują piękno krajobrazu, elementy naszej wspaniałej tradycji i kultury.

Komisja biorąc pod uwagę wysoki poziom nagrodzonych prac postanowiła wyrazić uznanie także dziewięciu pedagogom, pod których opieką powstały. Wśród nich Annie Świcy – nauczycielce plastyki MDK Biłgoraj.

Anna Świca