Aktualności 2012/2013

Podsumowanie konkursu plastycznego "Kwiaty"

MDK, 29-10-2012r.

Nagroda Grand Prix a także cztery nagrody, cztery wyróżnienia i dwie kwalifikacje do wystawy - tak wspaniale zakończył się udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczestniczek zajęć plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Konkurs pt. „Kwiaty” został zorganizowany po raz dziesiąty przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku pod patronatem „Vitroflora” k. Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” i Urząd Miasta Rybnika.

26 października 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie tego artystycznego przedsięwzięcia. Największy sukces odniosła w nim osiemnastoletnia Paulina Lisičan, której malarska interpretacja dziewanny, słoneczników i kwiatu jabłoni została doceniona przez komisję konkursową przyznaniem Nagrody Grand Prix.

Wśród laureatów konkursu w kategorii 8-10 lat nagrody za swoje prace ukazujące piękno i różnorodność form i barw kwiatów otrzymały Delfina Kotowska (9 lat) i Emilia Gałka (10 lat). Wyróżnienia zdobyły obrazki Weroniki Woźnicy (9 lat) i Wiktorii Frączek (8 lat), zaś kwalifikację do wystawy pokonkursowej Ewy Król (9 lat) i Kingi Kobel (9 lat).

W kategorii 11-13 lat nagrodzona została praca trzynastoletniej Weroniki Kuziak. Przedstawia ona kwiaty rudbekii i została namalowana w technice pasteli. W tej samej kategorii wyróżniony został obraz dwunastoletniej Marty Sołoduchy przedstawiający kwiatki niezapominajek.

Wyróżnienie w kategorii 14-16 lat zdobyła także praca Gabrysi Tutki, która rezygnując z koloru przedstawiała w technice czarno-białej delikatne, fruwające parasole dmuchawców. W kategorii powyżej siedemnastu lat nagrodzone zostało pastelowe przedstawienie czerwonych maków autorstwa Debory Lipińskiej.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy wielu tak wspaniałych sukcesów.

Anna Świca