Aktualności 2012/2013

MDK, 9-10-2012r.

Nasza wychowanka laureatką w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Piękno Beskidów i Bieszczadów”

Weronika Woźnica - dziewięcioletnia wychowanka pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką XV. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pn. „Piękno Beskidów i Bieszczadów” 2012. Za swoją pracę zatytułowaną „Cerkiew wśród kwiatów ” otrzymała nagrodę w grupie wiekowej 8 - 10 lat. Opiekę artystyczną nad małą artystką sprawuje Anna Świca.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Piękno Beskidów i Bieszczadów” to impreza od 15 lat organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Jego ideą jest upowszechnienie wiedzy i wrażliwości na bezcenne walory krajobrazowe, turystyczne i kulturowe południowo-wschodniej Polski. Konkurs cieszy się nadal niesłabnącym zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i zagranicą. Świadczy o tym fakt, że na tegoroczną Jubileuszową XV edycję nadesłano 1428 prac z Polski, Słowacji i Ukrainy. Jury przyznało 14 nagród specjalnych oraz 64 nagrody równorzędne. Konkurs objęli swoim patronatem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Mirosław Karapyta Starosta Powiatu Gorlickiego – Mirosław Wędrychowicz.

Podsumowanie konkursu połączone z uroczystym wręczeniem nagród laureatom odbyło się 6 października br. w renesansowym kasztelu w Szymbarku k. Gorlic.

Anna Świca