Aktualności 2012/2013

Młodzież z MDK na Koncercie Finałowym Mazowieckiego Przystanku PaT

MDK, 06-12-2012r.

Regionalny Mazowiecki Przystanek PaT odbył się w sobotę 1 grudnia  w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. W ramach akcji odbyły się pokazy kuglarskie, spektakle, teatr ognia i lalek.

Przez cały dzień, młodzież z całej Polski brała udział w ponad 15  rodzajach warsztatów m.in. zumby, kuglarskich, dziennikarskich, tanecznych czy teatralnych. Uroczyste  otwarcie Mazowieckiego Przystanku PaT odbyło się o godz. 9.30 w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Kolejnym punktem był krótki wykład w sali koncertowej Urzędu Miejskiego na temat niechronionych uczestników ruchu. Następnie wszyscy obejrzeli przygotowany przez młodzież spektakl. Akcja była połączona z Ogólnopolską Wigilią społeczności PaT, na której nie zabrakło ciepłego poczęstunku. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z ogólnopolskim czy też regionalnym Przystankiem PaT, zawsze podsumowaniem akcji jest Wielki Finałowy Koncert.

Na wielkim finale nie mogło zabraknąć organizatorów oraz partnerów Przystanku. Spośród nich głos zabrali Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski oraz koordynator Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań  "Razem Bezpieczniej" Elżbieta Rusiniak (MSW). Bez względu na to czy ktoś spotkał się z Akcją po raz pierwszy czy też jest z nią od lat, nie mógł wyjść z podziwu umiejętnościom, które zaprezentowali uczestnicy wielkiego finału.

Maciej Książek