Aktualności 2012/2013

Kolejny sukces grupy Spontan

MDK, 23-04-2013r.

Trwa dobra passa grupy Spontan. Młodzi aktorzy z naszej placówki w dniu 17 kwietnia uczestniczyli XXXVI Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych w Lublinie. Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury “Pod Akcją”, a patronat sprawował Lubelski Kurator Oświaty.

W Prezentacjach uczestniczyło 25 grup młodzieżowych z terenu województwa lubelskiego. Grupa Spontan prezentowała spektakl “Selekcja nienaturalna” według scenariusza i reżyserii Joanny Łukaszczyk, opiekuna grupy.

Komisja oceniająca w składzie: Teresa Filarska – aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Jerzy Turowicz – aktor, reżyser, pedagog Akademii Wokalno-Teatralnej w Lublinie, dr Rafał Rozmus – muzyk, kompozytor, dyrygent, wykładowca w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie, Renata Adamczewska – sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie doceniła sceniczne działania aktorów z naszego MDK, przyznając wyróżnienie "za podjęcie tematu konkurencji na rynku pracy w konwencji satyrycznej".

Cieszymy się sukcesami na wojewódzkich konkursach. Teraz przyszedł czas, by grupa pokazała się przed biłgorajską publicznością. A będzie to miało miejsce na scenie MDK w dniach: 30 kwietnia, godz. 10.00 i 11.45 – spektakle dla szkół oraz 10 maja, godz. 19.30. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Joanna Łukaszczyk