Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Przedsionek Młodych Talentów - Wystawa - W świecie teatru

MDK, 03.10.2011r.

"W świecie teatru" - tak zatytułowana jest wystawa prac plastycznych prezentowana w Przedsionku Młodych Talentów Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Można ją oglądać od 3 października br.

Autorkami obrazów są dziewczęta w wieku od sześciu do siedemnastu lat uczęszczające na zajęcia plastyczne do pracowni prowadzonej przez Annę Świcę.

Są to: Wiktoria Czerw, Wiktoria Frączek, Ewa Król, Ewelina Kisiel, Kinga Kobel, Amelia Piętak, Anastazja Okoń, Karolina Kurys, Paulina Nowak, Debora Lipińska, Karolina Żurek, Magdalena Blicharz, Paulina Misa, Joanna Kulik, Anita Droździel, Katarzyna Pawęzka.

Inspiracji do powstałych obrazów - wykonanych w różnorodnych technikach plastycznych - dostarczył świat teatru. Począwszy od prac ołówkowych i pasteli, poprzez farby plakatowe i akrylowe, po prace wykonane techniką collag'u. Najmłodsze dziewczynki przedstawiły oglądane i zapamiętane spektakle teatrów lalkowych z kukiełkami i marionetkami. Starsze wychowanki zainspirowały się pełnymi barw, tajemniczości i fantazji maskami afrykańskimi i weneckimi.

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: