Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Wystawa pt. "W czerwieni jej do twarzy..."
MDK, 09-03-2012r.

Wystawa pt. "W czerwieni jej do twarzy..."

"W czerwieni jej do twarzy..." to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie miało miejsce w Galeriach MDK w czwartkowy wieczór, 8 marca. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to wystawa o kobietach - matkach, siostrach, koleżankach, nauczycielkach widzianych oczami dzieci i młodzieży, pracujących w pracowni plastycznej MDK pod kierunkiem pani Ireny Kupczak.

Jak powiedziała pani Kupczak, długo myślała nad tematem planowanej wystawy, jakie kobiety powinny być sportretowane. Ostatecznie uznała, że będzie to wystawa o kobietach zwyczajnych, które zajmują się domem, dziećmi, które gotują, sprzątają, ale także uprawiają sporty, robią kariery, realizują swoje pasje. I takie właśnie wizerunki współczesnych kobiet można zobaczyć na prezentowanych na wystawie pracach. Co ciekawe, prace zostały wykonane z użyciem tylko czterech kolorów - tytułowej czerwieni, czerni, szarości i bieli.

Otwarcie wystawy poprzedził krótki występ młodzieży z grypy "Spontan" - etiuda teatralna obrazująca różnorodność współczesnych kobiet. W trakcie uroczystego spotkania w Galerii pani Kupczak wręczyła swoim podopiecznym nagrody i wyróżnienia za konkursy plastyczne, w których uczestniczyli, ponadto oficjalnie pożegnała i podziękowała za wspólne lata pracy jednej ze swoich wychowanek - Izabeli Rejman, która kończy gimnazjum i rozpoczyna dalszą edukacje w liceum plastycznym.

Wystawę można oglądać do końca marca. Serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury.

Joanna Łukaszczyk

Przeczytaj również: